Tematy osobiste

Image_39c

Nie będę was namawiał do uwierzenia w jakąś nową czy starą religię. Nie będę też wykazywał, która religia jest najlepsza, a która najgorsza.

Będę was namawiał, poprzez teksty zamieszczone tutaj, do stworzenia sobie własnego, „prywatnego” zrozumienia Boga. Może to być coś na kształt własnej „prywatnej” religii, która uszczęśliwiałaby tylko jedną osobę i dawała wewnętrzną radość obcowania z czymś, co jest naukowo nieudowodnione.

Bóg nie powinien być kategorią, którą trzeba udowadniać.

Twierdzę jeszcze bardziej dosadnie, że takich pojęć jak: energia, nieskończoność, piękno, czy miłość oraz właśnie Bóg nie należy poddawać „na siłę” dowodzeniu naukowemu i nienaukowemu, bo to nie ma sensu i od wieków nie doprowadziło do zadowalających rezultatów.

Jest wokół nas sfera, czy też kategorie, które nie poddają się żadnym dowodom, tym naukowym i tym pozanaukowym.

Pozostaje zatem nasze wyczucie. Jakoś podświadomie czujemy, że energia istnieje, choć rozpoznajemy tylko jej konkretne formy, np. energię elektryczną. Czujemy podświadomie nieskończoność przypatrując się otaczającemu nas kosmosowi, ale tylko możemy podziwiać ten stan. Odbieramy piękno, czujemy je, podziwiamy, ale poza tym, że ono istnieje, nie jesteśmy w stanie nic więcej udowodnić. To samo dotyczy miłości. Choć opisujemy ją na tysiące sposobów, to naukowe dowody na jej istnienie są całkowicie zbędne, bo to jest tzw. pojęcie pierwotne.

Właśnie istnienie Boga jest kategorią powiązaną z tymi pojęciami pierwotnymi i teksty na tej stronie mają o tym świadczyć.

1. Osobiste koncepcje Boga - Przykładowe propozycje osobistej wizji Boga

 

2.  Czas dyskusji - gdy każde słowo jest ważne - Drogi prowadzą do Boga

 

3. Wnioski z różnych religii - Wnioski z różnych poglądów religijnych

 

4.  Słowa do wierzących - Co warto wyjaśnić ludziom wierzącym w Boga?

 

5.  Pomoc Boża i modlitwa - Próbuję zrozumieć pomoc Bożą i modlitwę

 

6. List miłosny do Boga - Jak wyrazić swoją miłość wobec Boga?

 

7. Otwarcie na wiedzę duchową - Co mi było potrzebne, aby opisać takie tematy?

 

8. Poszukiwania i pytania – Czego jeszcze poszukuję?

 

9. Rozum wiara i wiedza

 

10. Moja droga do Boga – Chwila wspomnień na drodze poznania Boga

 

11. Miłość i przyjaźń - Krótko o miłości, przyjaźni i samotności

 

12. Marzenie o idealnym świecie - Miałem sen…

 

        ”Dotyk wieczności”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- WWW.ISTOTY.PL - 

 Prawdziwy Bóg nie zna zła - to jest motto tej strony internetowej

 

Każdy człowiek od urodzenia nosi w sobie największą wartość swojego życia, czyli wieczność. Obok wieczności również miłość stanowi w nim kolejną, najważniejszą wartość. Jednak to wieczność jest jego podstawową  autostradą życiową. Brak wiedzy o niej jest rodzajem kalectwa duchowego człowieka. Chcę pomóc ludziom odnaleźć w sobie tę wieczność. Przeczytaj tę stronę internetową, zanim wejdziesz do wieczności !