Zapraszam do przejrzenia tej strony internetowej umieszczonej pod adresem:

www.istota.org.pl (po polsku)    i    www.istota.org (po angiesku)

Bardzo mi zależy na Waszych uwagach, opiniach i na wskazaniu mi błędów merytorycznych, a także stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych. Czekam również na każdą krytykę, nawet najostrzejszą.

Janusz Mazur - tel. +48 696 027 040. - janusz.m@istota.net 

Opublikowałem dotychczas kilka książek poruszających tematy na tej stronie:

"Essenceizm 1 – Bóg nie jest z tego świata"-

(175 str. w formie pliku pdf.) - zrozumienie Boga,

"Essenceizm 2 – My jesteśmy z tego świata"-

(176 str. w formie pliku pdf.) - zrozumienie człowieka,

"Essenceizm 3 – Zło jest z tego świata"-

(176 str. w formie pliku pdf.) - zrozumienie zła,

"Essenceizm 4 – Wizja nie z tego świata"-

(176 str. w formie pliku pdf.) - zrozumienie zbawienia,

"Essenceizm 5 – Wieczność nie jest z tego świata"-

(176 str. w formie pliku pdf.) - zrozumienie wieczności.

"Essenceizm 6 – Nieprawdziwi bogowie z tego świata"-

(176 str. w formie pliku pdf.) - zrozumienie religii

8. "Dotyk nadziei" - powieść beletrystyczna typu science-fiction

9. "Prawdziwy Bóg nie zna zła" - broszura analizująca istnienie zła

10. "Dotyk wieczności" - nowoczesna analiza pojęć religijnych

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro w formie pliku pdf. oferuje wymienioną powyżej książkę „Dotyk wieczności”, która jest treścią tej strony,

oraz powieść science-fiction p.t. „Dotyk nadziei”, również w formie “papierowej”.

Książki o Essenceizmie wysyłam bezpłatnie w formie plików *pdf po otrzymaniu emaila z taką prośbą.

Treść książek o essenceizmie jest opublikowana nastronie: www.essenceizm.org    

Zapraszam każdego do przejrzenia mojej naukowej strony internetowej umieszczonej pod adresem:  www.essenceism.com  (po angiesku)

oraz pod adresem:  www.essenceizm.pl  (po polsku)

Moje wyjaśnienie

To, co ja przedstawiam na swoich stronach internetowych i w swoich książkach, ma wytłumaczyć, że zdefiniowany prze mnie Byt Pierwoistny stworzył świat według Swojej koncepcji. Jeżeli Jego przymioty są rzeczywiście takie, jakie zostały opisane w systemie essenceizm, to Jego koncepcja świata jest doskonała. Nie może być zatem przez Niego poprawiana i modyfikowana ze względu na postępowanie ludzi, a szczególnie ze względu na wytworzone przez nich zło.

Świat stworzony przez Byt Pierwoistny został oddany przy wsparciu aniołów pod władzę ludzi. A zatem to ludzie i aniołowie mają go doprowadzić do stanu zwanego Królestwem Niebieskim. Takie od początku było i takie jest nadal zadanie dla nas wszystkich. Ponieważ to ludzie i aniołowie zepsuli dobrą sytuację i powstał świat niezgodny z koncepcją Stwórcy, to tylko ludzie i aniołowie mają to naprawiać.

Ja o tym wszystkim piszę i zwracam uwagę, że na pewno Bóg nie dokona tej naprawy (zbawienia), zastępując ludzi i za aniołów. Inaczej musiałby się przyznać do popełnionych przez Siebie błędów, na przykład do tego, że dał ludziom wolną wolę. Z tego wynika, że religie niepotrzebnie czekają, aż On to Sam za nas zrobi, naprawiając zło w formie Sądu Ostatecznego, czy jakiegoś końca świata. To się nigdy nie zdarzy.

Miłość Boga oraz Jego Miłosierdzie nie ma tu nic do rzeczy. To tylko takie religijne formy ucieczki od odpowiedzialności za przyszłość świata. To jest największy błąd wielu religii. Bóg nie może po nas sprzątać brudy, czyli wytworzone przez nas zło. On nie zna zła. Nie może też nam odbierać wolnej woli, poprawiając po nas rzeczywistość, którą ponoć z własnej woli utworzyliśmy.

A zatem w moich tekstach próbuję zasugerować sposoby na przywrócenie świata do koncepcji Stwórcy, wskazując, że muszą to zrobić ludzie i aniołowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- WWW.ISTOTY.PL - 

 Prawdziwy Bóg nie zna zła - to jest motto tej strony internetowej

 

Każdy człowiek od urodzenia nosi w sobie największą wartość swojego życia, czyli wieczność. Obok wieczności również miłość stanowi w nim kolejną, najważniejszą wartość. Jednak to wieczność jest jego podstawową  autostradą życiową. Brak wiedzy o niej jest rodzajem kalectwa duchowego człowieka. Chcę pomóc ludziom odnaleźć w sobie tę wieczność. Przeczytaj tę stronę internetową, zanim wejdziesz do wieczności !